Неизвестни факти за отглеждане на лозя

Неизвестни факти за отглеждане на лозя

Неизвестни факти за отглеждане на лозя

Blog Article

Основното, което трябва да се има предвид, е постепенното изрязване на старите рамена и заместването им с нови по разгледаните способи.

В индустриалното лозарство не е обичайно да се унищожават стари лози. Огромен брой примери за това могат да се намерят навсякъде в лозарския свят и Европа.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Къса резитба се извършва и върху най-младите части, за да се получи балансирано оформена лоза. Дори неопитен лозар би могъл да овладее тази технология.

Виното се отделя от джибрите след края на бурната ферментация

Животновъдство Говедовъдство Агрегат за доене на крави

При подмладяването на стари лозя трябва да се имат предвид всички разгледани прийоми за възстановяване.

От значение е и дебелината на пръчките, които лозя ще присаждате. И калемът, и подложката трябва да са с еднаква дебелина;

Както казахме, предимството на плоскорезните работни органи е, че защитават почвата от водна и ветрова ерозия и с тях се постига равнинност на междуредията в напречна посока.

Според специалистите оран с лемежен плуг в междуредията трябва да се прави само при много коренищни плевели, защото иначе силно се уплътнява орния слой и се влошава водно-въздушния режим на почвата.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Така е възможно за три години да се създадат нови рамена, а гроздето да се появи само на едногодишния прираст.

Още интересни статии по темата На какви разстояния се засаждат на лозите? - ЛОЗАРСТВО Даниел Стоенчев Избор на място за засаждане на ново лозе - ЛОЗАРСТВО Даниел Стоенчев Цъфтеж и оплождане на лозите - ЛОЗАРСТВО Даниел Стоенчев

Актуално Държавен Фонд Земеделие Земеделие Министерство на земеделието,.

Report this page